Yporgeio AthlitismouΑναγνωρισμένη Ομοσπονδία από την Γενική Γραμματεία Αθλητισμού με αρ. μητρώου ΧΓ36

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Διαδικτυακό Πρωτάθλημα Μουάιτάι,  γεγονός που αποδεικνύει την ευκολία προσαρμογής των αθλητών μας σε ένα διαφορετικό από άλλες χρονιές πρωτάθλημα.

Το παρόν έδωσαν αθλητές από διάφορα σημεία της χώρας, κάτι που είναι σημαντικό να σημειωθεί αφού όλοι οι συμμετέχοντες έδειξαν ιδιαίτερη χαρά και ενθουσιασμό που είχαν την δυνατότητα να λάβουν μέρος σε αυτή τη διοργάνωση, καθώς χαρακτηρίστηκε σαν μια δοκιμασία όπου κατάφεραν με υπερηφάνεια και ζήλο να βγάλουν εις πέρας.

Από αυτούς οι αθλητές που διακρίθηκαν με αλφαβητική σειρά είναι οι παρακάτω :

Wai Kru

 (18+ Ανδρών) :

  • ΨΑΛΛΙΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Α.Γ.Σ. Ολυμπιάδα)  – 1η θέση

 (18+ Γυναικών) :

  • ΤΙΠΕΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (Α.Γ.Σ. Ολυμπιάδα)  – 1η θέση
  • ΣΒΑΡΙΤΣ ΠΟΛΙΝΑ (Α.Γ.Σ. Ολυμπιάδα)  – 2η θέση
  • ΤΣΟΜΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (Α.Σ. Σπαρτιάτικη Ακαδημία)  – 3η θέση

 (-18 Μικτό Ανδρών – Γυναικών) :

  • ΓΚΙΤΣΑ ΕΥΤΥΧΙΑ (Α.Γ.Σ. Ολυμπιάδα)  – 1η θέση (-14 Μικτό Ανδρών & Γυναικών)
  • ΚΑΠΙΚΙΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Α.Σ. Σπαρτιάτικη Ακαδημία)  – 1η θέση (-12 Μικτό Ανδρών & Γυναικών)
  • ΣΤΡΑΤΙΩΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (Α.Γ.Σ. Ολυμπιάδα)  – 1η θέση (-10 Μικτό Ανδρών & Γυναικών)
  • ΤΣΑΚΑΚΟΣ ΠΙΕΡΡΟΣ (Α.Σ. Σπαρτιάτικη Ακαδημία)  – 2η θέση (-14 Μικτό Ανδρών & Γυναικών)
  • ΨΙΛΟΠΑΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (Α.Σ. Σπαρτιάτικη Ακαδημία)  – 1η θέση (-18 Μικτό Ανδρών & Γυναικών)

Shadow Box

(Ανδρών)

  • ΑΛΕΞΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 1η θέση (-14 Ανδρών)
  • ΑΝΔΡΕΟΥ ΝΙΚΟΣ (Α.Σ. Σπαρτιάτικη Ακαδημία) – 1η θέση (-15 Ανδρών)
  • ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ (Α.Σ. Σπαρτιάτικη Ακαδημία) – 1η θέση (-18 Ανδρών)
  • ΚΑΡΑΛΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 1η θέση (-11 Ανδρών)
  • ΚΑΤΣΙΦΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 1η θέση (-12 Ανδρών)
  • ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ (Α.Σ. Μουάι Τάι Αιγιαλείας) – 1η θέση (18-40 Ανδρών)

(Γυναικών)

  • ΑΛΟΪΖΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 2η θέση (-17 Γυναικών)
  • ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΟΥ ΜΑΡΙΑ (Α.Σ. Μουάι Μποράν Ιλισίων) – 2η θέση (-13 Γυναικών)
  • ΜΑΤΣΕΣΙΤΣ ΜΙΑ (Α.Σ. Μουάι Τάι Αιγιαλείας) – 1η θέση (18-40 Γυναικών)
  • ΜΠΟΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ-ΙΩΑΝΝΑ (Αδαμάντινοι Μαχητές Λάρισας) – 1η θέση (-14 Γυναικών)
  • ΠΑΠΠΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 1η θέση (-17 Γυναικών)
  • ΣΓΟΥΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 1η θέση (-16 Γυναικών)
  • ΣΙΑΒΑΛΑ ΕΥΘΑΛΙΑ (Αδαμάντινοι Μαχητές Λάρισας) – 1η θέση (-10 Γυναικών)
  • ΣΙΑΒΑΛΑ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ (Αδαμάντινοι Μαχητές Λάρισας) – 1η θέση (-13 Γυναικών)
  • ΦΑΡΑΝΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (Α.Σ. Ροή Χανίων) – 2η θέση (-14 Γυναικών)

 

MAX FIT

(Ανδρών)

  • ΑΛΕΞΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 1η θέση (-14 Ανδρών)
  • ΚΑΡΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 1η θέση (-11 Ανδρών)
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΣΥΜΕΩΝ (Αδαμάντινοι Μαχητές Λάρισας) – 2η θέση (-11 Ανδρών)
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (Αδαμάντινοι Μαχητές Λάρισας) – 1η θέση (-15 Ανδρών)

(Γυναικών)

  • ΚΑΤΣΙΦΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 1η θέση (-15 Γυναικών)
  • ΜΠΟΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ-ΙΩΑΝΝΑ (Αδαμάντινοι Μαχητές Λάρισας) – 1η θέση (-14 Γυναικών)
  • ΠΑΠΠΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 1η θέση (-17 Γυναικών)
  • ΣΓΟΥΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (Α.Σ. ΑΕΚ Αγ. Στεφάνου) – 1η θέση (-16 Γυναικών)
  • ΣΙΑΒΑΛΑ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ (Αδαμάντινοι Μαχητές Λάρισας) – 1η θέση (-13 Γυναικών)
  • ΣΤΑΜΑΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (Αδαμάντινοι Μαχητές Λάρισας) – 2η θέση (-16 Γυναικών)

AERO FIT

(40+ Μικτό)

  • ΣΟΥΦΟΥΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (Α.Γ.Σ. Ολυμπιάδα) – 1η θέση (40+ Μικτό Ανδρών – Γυναικών)
  • ΣΥΜΕΩΝ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (Α.Γ.Σ. Ολυμπιάδα) – 1η θέση (40+ Μικτό Ανδρών – Γυναικών)

 

Το Διαδικτυακό Πρωτάθλημα ήρθε για να μείνει και θα διοργανώνεται κάθε χρόνο, έτσι ώστε να έχουν όλοι οι αθλητές από ολόκληρη την επικράτεια την δυνατότητα να συμμετέχουν σε δράσεις διαδικτυακές χωρίς έξοδα μετακίνησης και από την άνεση του οικείου περιβάλλον τους.

Παγκόσμιο Διαδικτυακό Πρωτάθλημα 2020
Συνεργασία SPORTCAMP-Π.Ο.Μ.